Magyarbőd: már csak nevében magyar a Kassa közeli falu

2011. január 30., címkék: szlovákia, népszámlálás, abaúj-tornai egyházmegye

A legutóbbi, 2001-es népszámlálási adatok szerint 1150 lakosából 1088-an vallották magukat szlovák és 43-an magyar nemzetiségűnek.

Református Családi Napközit adtak át Szendrőn

2010. március 30., címkék: csomós józsef, család, Gyülekezeti hírek, szeretetszolgálat (mrsz), abaúj-tornai egyházmegye, baksy mária

Az ünnepi alkalmon Baksy Mária az Abaúji Református Egyházmegye esperese hirdette az igét a Lk 18,16-ik versének második része alapján: „Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa."

Megemlékezés az 1848/49-es szabadságharc évfordulójáról Magyarbődön

2010. március 02., címkék: abaúj-tornai egyházmegye, magyarbőd, Gyülekezeti hírek, szlovákiai reformátusok (szrke), steinbach józsef

Az 1848/49-es szabadságharc évfordulója alkalmából március 14-én 14.00 órai kezdéssel istentiszteletet tartanak a magyarbődi református templomban. Igét hirdet Steinbach József a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke.